Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na witrynie GoldenTeacher

Najważniejsze wiadomości w temacie łysiczki lancetowatej opublikowane są na stronie GoldenTeacher. Jest to wybrany z 3 rodzajów grzybów, jakie można spotkać, jakie mają w składzie psylocybinę. Zawiera on też sporą liczbę takiej substancji. O tym, jak łysiczka lancetowata wygląda doświadczonych entuzjastów grzybów psylocybinowych nie trzeba poinformować, natomiast jeżeli ktokolwiek chciałby dopiero się tego dowiadywać, to z podanej witryny www z pewnością powinien korzystać. Przede wszystkim z wpisu na podanej stronie można dowiedzieć się, jaki jest wygląd kapelusza.

Może zmienić on swoje ubarwienie z uwagi na pojawiającą się wilgoć. Wówczas może być on brązowy, ciemnooliwkowy albo szarawobrązowy. Jeśli jest z kolei sucho to kapelusz jest gładki, biały, żółtawy albo żółtawobrązowy. Średnica kapelusza łysiczki lancetowatej ma od pół do półtora centymetra, wysokość to od 1 do 2 cm. Kapelusz może mieć różne kształty. Zwykle jest jednak stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony jak lanca.

Na górze kapelusza można znaleźć charakterystyczny guzik. Kapelusze gładsze w zakresie tego rodzaju można znaleźć bardzo rzadko. Starsze owocniki mogą posiadać zmarszczone brzegi. Blaszki kapelusza są rozmieszczone rzadko, mają dużą szerokość i najczęściej są nieco przerośnięte oraz solidnie wrośnięte do trzonu. Ich barwa szybko ulega zmianom, od intensywnej czerwieni po czarny. Zapoznając się z tym opisem wyjątkowo prędko można będzie stwierdzić, jak prezentuje się prezentowany grzyb.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz