Kuracja długoterminowa oraz lekarstwa przeciw depresji

Melancholia u kobiet ma okazję być postrzegana, jako szybciej i częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako znacznie bardziej podatne na depresję, jaka w dodatku w szeregu przypadków pozostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, iż kobiety nieczęsto zgłaszają się do doktora, a to sprawia, iż depresja rzadziej pozostaje nierozpoznana. Faktem jest niemniej jednak, iż są różnice fizjologiczne między mężczyznami oraz kobietami, które czynią kobiety bardziej skłonne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Panie mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a dodatkowo zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Farmaceutyki obejmujące hormony płciowe też mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć nieraz wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co uwidocznia leczenie uzależnień radom. Na ogół rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Niejednokrotnie kobieta czuje lęk, głównie lek o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie z reguły zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, która miała predyspozycję do depresji. W kłopotliwej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, może posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji może być też zagrożone dziecko.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One Reply to “Kuracja długoterminowa oraz lekarstwa przeciw depresji”

Dodaj komentarz