Konsumencka upadłość – czy będzie to sposób na wyjście z zadłużenia

Z różnego rodzaju kredytów i pożyczek korzysta mnóstwo naszych mieszkańców. Lecz z rozmaitych przyczyn losowych czasem zaczynają takich pożyczek nie spłacać, co powoduje spore komplikacje w ich życiu. Szczególnie w przypadku parabanków i instytucji finansowych dług w szybkim tempie może urosnąć do ogromnych rozmiarów, mogą się też rozpocząć czynności egzekucyjne i komornicze.

Jeśli tego typu sytuacja utrzymuje się przez dłuższy okres czasu i dana osoba nie będzie miała szansy na spłacenie swoich zobowiązań, to może wnioskować o upadłość konsumencką. Możliwość taka pojawiła się w naszym kraju w roku 2009, co wielu osobom dało szansę na to, żeby wrócić do unormowanego życia. Żeby móc skorzystać z takiego rozwiązania, to przede wszystkim trzeba być osobą fizyczną bez posiadania własnej firmy. Dodatkowo w przepisach jest określone, że okres bez spłat swoich długów powinien wynosić przynajmniej trzy miesiące, i wtedy można myśleć o wypełnieniu wniosku.

Taki wniosek należy złożyć do sądu rejonowego, który dokładnie sprawdza całą sytuację dłużnika i decyduje, co zrobić z tym dalej. W części przypadków wniosek zostanie odrzucony, ale w części dłużnik otrzyma szansę na zredukowanie lub nawet całkowite umorzenie wszystkich długów. Spore znaczenie będzie tu też miała przyczyna wystąpienia problemów, jeśli przyczyniło się do niej celowe działanie lub niedbalstwo, to wówczas decyzja będzie odmowna. Dużo na ten temat można znaleźć w internecie, wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać hasło ile kosztuje upadłość konsumencka i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz