Jakie zalety ma zakup regenerowanych wtryskiwaczy

Posiadacze aut z silnikami wysokoprężnymi liczyć się często muszą z wieloma kosztownymi usterkami. Dość powszechnie psują się w nich przykładowo turbosprężarki czy koła dwumasowe, a na naprawienie ich zależnie od marki przeznaczyć trzeba od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Podobnie będzie wyglądała sytuacja ze wtryskiwaczami, które także w niektórych jednostkach napędowych robią spore problemy. Producenci silników z reguły oceniają ich wytrzymałość między 150 a 250 tysięcy kilometrów, i po takim dystansie niekiedy mogą zacząć doskwierać.

Objawia się to mniejszą mocą silnika i jego nierównym działaniem, dlatego też jeśli się zauważy takie rzeczy, lub tym bardziej świecić zacznie kontrolka, to należy jak najszybciej odwiedzić mechanika. Jeśli chodzi o całkiem nowe wtryskiwacze do diesla, to sytuacja nie przedstawia się z nimi wesoło. W związku z tym że są one dostępne jedynie w autoryzowanych serwisach, to posiadacze samochodów muszą się liczyć z dużymi wydatkami, przy starszych samochodach przekraczającymi ich pełną wartość.

Alternatywna opcja to kupno wtrysków regenerowanych, które można znaleźć w dużo niższych cenach. Taka regeneracja pozwala na przywrócenie ich parametrów do stanu odpowiadającego nowym elementom, co pozwoli na kolejne wiele lat jazdy. Chcąc kupić takie wtryskiwacze po regeneracji przede wszystkim trzeba znać ich oznaczenie, ponieważ nawet w przypadku tego samego modelu silnika wtryskiwacz 0445115078 nie zawsze będzie pasował do posiadanej jednostki.

+Artykuł Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz