Dlaczego warto w magazynach używać odpowiednich kurtyn

Praca na hali produkcyjnej czy magazynie często się wiąże z tym, że bez przerwy jest konieczność otwartych drzwi czy bram. Wynika to po prostu ze względów praktycznych, gdyż często przez takie miejsce przechodzić będą ludzie albo przejeżdżać jakieś pojazdy. Jeśli za każdym razem trzeba by było coś zamykać albo otwierać, to byłoby to mocno uciążliwe. Pozostawienie z kolei nie zabezpieczonego niczym otworu to z kolei ryzyko tego, że bardzo szybko odczuje się w środku działanie niekorzystnych atmosferycznych czynników, na przykład niskiej temperatury czy wiatru.

Z tego też powodu w takich przypadkach sprawdzają się bardzo dobrze najróżniejsze kurtyny magazynowe. Rozwiązanie takie jest dobrze znane od dawna, między innymi dlatego że jest naprawdę wygodne i praktyczne. Przeważnie kurtyny złożone są z foliowych pasów o dużej grubości. Przez to są one trwałe i dość odporne na uszkodzenia mechaniczne, a równocześnie dość elastyczne.

Posiadać także mogą różny kolor, w zależności od miejsca montażu i preferencji kupującego. Dużym zainteresowaniem cały czas się cieszą wersje przezroczyste, ale jeśli ktoś nie będzie chciał, żeby wszystko było widać przez nie, to może pomyśleć o jakimś kolorze. W związku z tym że tego typu paski wiszą pionowo, to między nimi można bez problemów przejść czy przejechać jakimś pojazdem, a po paru chwilach będą one wracać do pierwotnej pozycji. Skutecznie będą one chronić przed podmuchami wiatru, pyłem czy różnicami temperatur, można też za ich pomocą dzielić wnętrza na mniejsze fragmenty.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz