Szukanie rachunkowego biura – o jakich rzeczach należy pamiętać

Decyzja o przekazaniu spraw księgowych w swojej firmie do biura rachunkowego musi zostać porządnie przemyślana. Wielu przedsiębiorców średnio zwraca na to uwagę, ale Kraków księgowość i prowadzenie jej w rzetelny sposób ma ogromne znaczenie. Przy jakiś zaniedbaniach, albo co gorsza próbach oszukiwania nałożone zostać mogą duże kary finansowe, które zagrozić nawet mogą istnieniu firmy. Z tego też powodu decydując się na takie rozwiązanie trzeba mieć na uwadze kilka ważnych spraw.

Na rynku księgowym funkcjonuje wiele biur rachunkowych, których zakres usług i cen mogą się znacząco różnić. W pierwszej kolejności zorientować się należy, jakim zakresem kompetencji dysponował będzie każdy księgowy Kraków zatrudniony w znalezionym biurze. Jeszcze do niedawna od takich osób wymagane było posiadanie odpowiedniego certyfikatu. Obecnie nie jest on konieczny, lecz jeżeli zatrudnieni w biurze będą takie certyfikaty posiadać, to będzie to dobrze świadczyć o ich kompetencjach i umiejętnościach. Niezwykle istotna jest również współpraca na co dzień.

Działalność biznesowa niejednokrotnie wymaga dobrego kontaktu w tematach księgowych, i taki sprawny kontakt powinien być dostępny, czy to bezpośrednio, czy mailowo albo telefonicznie. Niektóre duże biura rachunkowe Kraków nastawiają się na ilość obsługiwanych klientów, co skutkować niekiedy może znacznym obniżeniem poziomu kontaktowania się. Klienci z tego typu biur nie będą mieli żadnego dostępu do księgowych zajmujących się ich rozliczeniami, a porozmawiać jedynie mogą z którymś z konsultantów. Przy prostej księgowości zapewne to wystarczy, ale jeśli do analizy będą jakieś poważniejsze tematy, to czasami robi się spory problem.

Następną istotną rzeczą jest ubezpieczenie. Nie ma wprawdzie obowiązku jego posiadania, lecz dla swojego spokoju najlepiej zdecydować się na takie biuro rachunkowe Kraków, które polisę będzie miało. Przy pojawieniu się się jakiś pomyłek w podatkowych rozliczeniach to przedsiębiorca będzie odpowiadał finansowo przed urzędnikami. Ale jeśli biuro rachunkowe będzie posiadało odpowiednią polisę, to można będzie z niej odzyskać pieniądze.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz