Pomoc psychologiczna dla dzieci i rodziców

Wychowywanie nastolatka to dla znacznej większości rodziców nadzwyczaj istotne wyzwanie. Czy tak powinno się mówić? Jak najbardziej, jednakże to jakim będzie nasze dziecko nastolatkiem zależeć będzie w zasadzie od nas. To my je wychowujemy a wobec tego i my tworzymy w nim pewne wzorce zachowań. Wielu rodziców nieprzerwanie powtarza własnym dzieciom że są mądre, dobre i warte zaufania. Takie dziecko będzie dorastało w przekonaniu że takim jest, i nasze słowa będzie uważało za nadzwyczaj ważne.

Czasami mówi się o tym, iż jest wspaniale, iż nasze dziecko weszła w czas dorastania. Staliśmy się rodzicem nastolatka. Czy to jest szczęście? A więc nie zawsze. Wielu rodziców nie jest w stanie poradzić sobie z wychowywaniem nastolatka. Co w takiej sytuacji robić. Mamy dwie możliwości przemilczeć ten okres, lub skorzystać z porady psychologa. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest druga możliwość. Udając się do psychologa, musimy niemniej jednak wiedzieć jakie nasze dziecko jest w stosunku do nas. Takie postępowanie w gigantyczny sposób uprości współpracę. Rady psychologa terapia uzależnień radom zwłaszcza będą opierały się na tym, czego obowiązkiem rodziców jest nie robić, oraz jak postępować. Czasem rodzice mają błędne myślenie. Chodzi tutaj chociażby o naruszanie prywatności dziecka. Nie należy tego robić.

Rzeczywiście jeśli mamy uzasadniony powód, to wówczas najporządniej jest zrobić to tak by nastolatek nigdy się nie zorientował. Następne rady dotyczą szanowania nastolatka. Jeżeli my będziemy go szanować to ono będzie nasz szanowało. Prócz tego powinniśmy pogodzić się z faktem, iż nasze dziecko ma swoje życie towarzyskie, i to bardziej go intryguje niż to co w domu. Krzyk jest także złym postępowaniem. Im więcej będziemy krzyczeć tym stworzony przez nas nastolatek będzie reagował coraz o wiele bardziej gwałtowniej. Jeżeli dziecko ignoruje to warto jest odpłacić tym samym. Lecz powinniśmy pamiętać by nie uciekać się do przemocy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz do “Pomoc psychologiczna dla dzieci i rodziców”

Dodaj komentarz