O jakich rzeczach należy pamiętać przy wyborze opału na zimę

W naszym kraju w dalszym ciągu dużo instalacji grzewczych jest opartych o piece na paliwa stałe. Wśród takich pieców znaleźć można konstrukcje bardzo nowoczesne, spełniające rygorystyczne normy w zakresie czystości spalania, ale też wymagające wysokiej jakości paliwa. Jak też starsze konstrukcje, do jakich wrzucić można w zasadzie wszystko, co się posiada, i co tylko będzie się dało spalić. Jednak aby rzeczywiście można było w swoim domu zapewnić wymaganą temperaturę, to opał posiadać musi wysoką wartość kaloryczną, albo musi go odpowiednio dużo być.

W tym zakresie od dawna największym zainteresowaniem cieszy się węgiel kamienny. Występuje on w dużej ilości rodzajów, przede wszystkim różniących się rozdrobnieniem. Największą wartość mają odmiany składające się z dużych kawałków, jakie będą się wolno palić przez długie godziny. W stosunku do węgla mniej korzystnie wypada drewno, lecz jest za to sporo tańsze od niego.

Dużo korzystniej do palenia w piecach będą się nadawać gatunki liściaste, zwłaszcza twarde. Palą się one dość wolno i dają więcej ciepła, niż gatunki iglaste. Jeśli chodzi o te ostatnie pewną niedogodnością będzie duża zawartość żywicy, co będzie wymagało użycia odpowiedniego rodzaju pieca. W ostatnich czasach popularnością cieszyć się też zaczęły brykiety i pellety, tworzone z wiór czy trocin. Te wszystkie rodzaje opału znajdzie się bez problemów w jakimś dobrym składzie, a takiego można szukać na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz