Króćce pomiarowe – do jakich celów się je stosuje

Gazowe i hydrauliczne instalacje potrzebują nieustannego monitorowania, czy nie dzieje się coś z nimi. Szczególnie ważne to jest w przemysłowych zastosowaniach, w jakich niewielka nawet awaria doprowadzić może do czegoś poważnego. Z tego też powodu naprawdę dużą rolę odgrywają w przypadku takich układów pomiary głównych parametrów, co pozwoli wyłapać awarie i nieszczelności. Przy takich pomiarach są stosowane rozmaite techniki, bardziej i mniej zaawansowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, jakie z jednej strony są tanie i łatwe w montażu, a z drugiej pozwalają na precyzyjne zmierzenie temperatury czy ciśnienia cieczy w rurach. Elementy te są dostępne w wielu różnych rodzajach i wersjach, przez co raczej nie będzie problemu z dobraniem pasującego. Jeśli taka konieczność się pojawi, to króćce producent może też wykonać model z odpowiednimi parametrami, należy mu tylko podesłać specyfikację po ustalonym czasie odebrać zamówione elementy.

Każdy montowany w instalacji króciec pomiarowy jest zrobiony z dobrze dobranego materiału, także ze względu na rodzaj cieczy, którą ma on mierzyć. Musi on także być odpowiednio odporny na działanie czynników atmosferycznych, oraz zagwarantować odpowiednią mechaniczną wytrzymałość. W wielu przypadkach stosuje się stal nierdzewną, lecz również i specjalne odmiany stali odporne na działanie kwasów. Średnice takich króćców są przeważnie zestandaryzowane, dzięki czemu standardowe ich modele można wykorzystywać w rozmaitych instalacjach.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One Reply to “Króćce pomiarowe – do jakich celów się je stosuje”

Dodaj komentarz