Jedzenie – jak przygotowywać smaczne zakąski?

Kuchnia hiszpańska jest nadzwyczaj atrakcyjna oraz zróżnicowana. Przede wszystkim w następstwie tego, że nieomalże w każdym rejonie tego kraju możemy skosztować gruntownie innych potraw. Trudno w następstwie tego mówić o tym rodzaju jedzenia jako o całości.

Jak najbardziej w Polsce znamy jedynie nieliczne rodzaje potraw kuchni hiszpańskiej. W głównej mierze jest to paella, inaczej potrawa robiona na bazie ryżu. Dodaje się do niego przeróżne akcesoria.

Mówi się, że w Hiszpanii paella jest potrawą robioną z tego, co akurat jest w lodówce – należałoby spowodować granitor. Rzeczywiście dołączyć do niej możemy kurczaka, owoce morza oraz ryby i same warzywa. Prócz tego z hiszpańskiej kuchni przywędrowały do nas tak zwane tapas, czyli najzwyczajniej w świecie zakąski podawane w większości wypadków w barach jako dodatek do piwa. Prócz tego niezmiernie znanym produktem hiszpańskiej kuchni jest szynka, inaczej tradycyjna jamon.

Znamy ją w głównej mierze z telewizji. To właśnie jest szynka z ogromnych udźców, jakie niejednokrotnie wiszą w barach lub sklepach. Jest to niemniej jednak bardzo kosztowny przysmak. Prócz tego kuchnię hiszpańską kojarzymy również z obszerną ilością właściwej jakości wina oraz cudownie parzoną kawą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One Reply to “Jedzenie – jak przygotowywać smaczne zakąski?”

Dodaj komentarz