Jakie płytki podłogowe najlepiej się sprawdzą w łazience

Wybranie odpowiednich płytek łazienkowych wcale nie należy do łatwych rzeczy. Wiele osób zamawiając hiszpańskie płytki czy któregoś z naszych producentów w pierwszej kolejności swoją uwagę zwraca na kolor i wzór. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ponieważ łazienkę urządza się na długie lata, i położone tam plytki drewnopodobne powinny się podobać właścicielowi. Ale podczas zakupu trzeba również zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych parametrów, o których większość osób zapomina.

Obecnie wybór płytek łazienkowych jest bardzo zróżnicowany. Oprócz klasycznych rozmiarów klienci coraz częściej kupują płytki znacznie większe, które wyglądają naprawdę nowocześnie. Bardzo dobrze się one sprawdzają w łazienkach o dużej powierzchni, do mniejszych korzystniej jednak będzie zostać przy mniejszym wymiarze. Ale moda idzie też w drugą stronę, bardzo ciekawym przykładem tego są mozaiki gresowe. Odpowiednio wkomponowane w projekt łazienki naprawdę niesamowicie się prezentują, choć należy sporo się natrudzić przy ich układaniu.

Przy płytkach podłogowych niezwykle istotną rzeczą jest antypoślizgowość, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo przy użytkowaniu. Należy się również przyjrzeć odporności na uszkodzenia, szczególnie jeżeli płytki będą kładzione w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wspominane parametry większego znaczenia nie mają jeżeli kupowana jest glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce kładzenia ogólna nasiąkliwość płytek powinna być mniejsza niż 3 procent.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz