Jakie kosmetyki stosować można przy skórze atopowej

Jednym z pojawiających się częściej skórnych problemów jest zapalenie atopowe. Może ono powstać w rezultacie niewłaściwego działania bariery naskórkowej, co będzie powodowało powstanie niemiłych objawów. Jest to choroba przewlekła, występująca u wielu osób przez całe życie, zależnie od okresu może przybierać różną formę. Często mogą się pojawiać ropne zmiany, lecz również i złuszczające się, suche miejsca. Zaczerwienienie i wysuszanie często powodować mogą mocne swędzenie, co jest dużym dyskomfortem dla chorujących. Z tego też powodu ważna jest właściwa pielęgnacja skóry, jaka znacząco może pomóc w załagodzeniu objawów, oraz stosowanie się do ustalonych zaleceń.

Z pewnością należy unikać nieprzewiewnych ubrań, alkoholu i pikantnych potraw, czy stosowania mocniejszych środków kosmetycznych. Do pielęgnowania takiej skóry bardzo dobrze sprawdzają się dedykowane preparaty, przykładowo takie jak krem dexeryl. Dzięki używaniu takich kosmetyków można w dużym stopniu złagodzić dolegliwości, a w części przypadków nawet wyeliminować je całkiem. Produkty używane przy atopowym zapaleniu produkowane są najczęściej w oparciu o wyłącznie naturalne składniki. Powszechnie występuje w nich gliceryna, dobrze zatrzymująca wodę i zapewniająca tym samym utrzymanie wilgotności skóry. Biała wazelina z kolei często stosowana jest w kosmetykach do natłuszczania skóry, zostawia na powierzchni naturalny ochronny filtr.

Taka wazelina nie powoduje żadnych alergicznych reakcji, przez co jest całkiem bezpieczna w użytkowaniu. Częstym składnikiem preparatów używanych w AZS jest także ciekła parafina, jaka zabezpiecza skórę przed wystąpieniem podrażnień, a równocześnie ogranicza objawy. W kosmetykach firmy dexeryl znaleźć można te wszystkie składniki, dlatego też są one zalecane przy pielęgnacji w tym schorzeniu. Sporo informacji na ten temat znaleźć można na przykład na stronie https://www.kremy-dexeryl.pl/produkt.html, jeżeli ktoś zainteresowany będzie taką tematyką, to będzie mógł tam zaglądnąć i zaznajomić się z artykułami.