Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy stanu zębów

Większość z nas słyszy od dziecka, że należy dbać o swoje zęby, najlepiej je myjąc przynajmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej istotne jest to, aby je także regularnie sprawdzać u dentysty, co pozwoli oszczędzić różnych kłopotów. Zaleca się, żeby tego typu przegląd wykonywać co najmniej raz w roku.

W części gabinetów nie będzie on nic kosztował, w pozostałych będzie trzeba zapłacić za niego jakąś niewielką opłatę. W czasie takiego przeglądu dentysta sprawdzi dokładnie stan całego uzębienia, ale też i reszty jamy ustnej, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli zauważone zostaną jakieś dziury, to przeważnie będą one nieduże i bardzo łatwe do zaplombowania.

Jednak jeżeli takiego przeglądu się nie zrobi, to ewentualne konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 200 złotych. Lecz jeżeli dziura w zębie zrobi się duża i będzie trzeba wykonać leczenie kanałowe, to do wydatków dojdzie następny tysiąc złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego pojawić się mogą silne bóle i stan zapalny, a za tym na pewno nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji może doprowadzić do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Dlatego też naprawdę warto przynajmniej raz w roku odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie posiada swojego, to poszukać może w internecie. Po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki hasła implanty warszawa otrzyma listę gabinetów stomatologicznych, podczas wyboru warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez żadnego problemu się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz