Hosting pod internetową stronę – jakie jego odmiany są obecnie dostępne

Każda strona w internecie musi się znajdować na jakimś serwerze komputerowym, żeby mogła normalnie funkcjonować. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to może to zrobić nawet na komputerze w domu podłączonym do internetu, ale z wielu powodów nie jest to najlepsza opcja. Zwłaszcza że do dyspozycji jest kilka różnych możliwości, darmowych albo zaczynających się już od kilku złotych za miesiąc. Największą popularnością cieszy się obecnie hosting współdzielony. W jego przypadku na jednym fizycznym serwerze działa kilka do kilkunastu kont, i wszystkie one mają dostęp do pełnych zasobów sprzętu, to znaczy dysku, pamięci i procesora. Nie trzeba znać się na administrowaniu, ponieważ wszystkim zajmować się będą administratorzy od dostawcy usługi.

Ciekawie wyglądają też ceny, zaczynające się niejednokrotnie od paru złotych za miesiąc, ale takie rozwiązanie może się nie sprawdzić przy większych stronach. Dla nich dużo lepszą opcją będzie hosting VPS serwer, jaki ma ten plus, że każde konto dostaje określone zasoby do wykorzystania. Nie będzie dzięki temu niebezpieczeństwa, że z powodu zbyt dużego obciążenia pozostałych kont na maszynie nagle strona nie będzie działała.

Jeśli i to będzie za mało, to można umieścić swoją stronę na serwerze dedykowanym, czyli na całkowicie niezależnym komputerze. W ofercie wielu firm znaleźć także można usługi typu hosting WordPress SSD. Są to hostingi skonfigurowane specjalnie pod potrzebę danej platformy, przez co zapewnią one wysoką stabilność i wydajność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz