Czemu buldog francuski jest idealnym psem do domu z dziećmi

Mając w domu małe dzieci bez żadnych problemów można sobie pozwolić na psa. Istotne jest jednak to, aby znaleźć odpowiednią rasę, która będzie się dobrze dogadywać z dziećmi i nie przejawiać przy tym wobec nich agresji. Takich ras jest kilka, a w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się francuskie buldogi. Te nieduże, lecz bardzo wesołe i radosne psiaki świetnie się się sprawdzają przy przy małych dzieciach, są względem nich bardzo łagodne i przyjacielskie.

Ale mimo że nie należą do zbyt dużych, to nadrabiają to żywiołowością i energią, będąc też świetnymi kompanami dla dzieci. Kochają przeróżne zabawy, szarpanie czy gonitwy za patykiem. Bardzo dobrze też skaczą, co niejednokrotnie potrafią pokazać na spacerze. Jeśli chodzi o spacerowanie, to rzecz jasna trzeba regularnie wyprowadzać. Równocześnie bardzo ważne jest, aby je chronić przed słońcem, ponieważ źle znoszą wysokie temperatury.

Uwielbiają jednocześnie leżakowanie na kanapie, dlatego miejsce dla nich również trzeba przygotować. Dużą zaletą francuskich buldogów jest to, że nie potrzebują one specjalnego pielęgnowania. Wystarczy je raz na jakiś czas wyczesać oraz wyczyścić oczy i uszy, aby zapobiec zapaleniom. Podejmując decyzję o kupnie takiego psa pamiętać należy, że wszystkie wymienione cechy będą posiadać tylko rasowe, urodzone w legalnej hodowli. Z tego też powodu warto takiej poszukać, przykładowo wpisując w internecie hasło buldog francuski pies, i tam zakupić swojego wymarzonego przyjaciela.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz