Opowieść o miłości i wojnie

Danielle Steel słynie ze swoich powieści romantycznych. Poza miłością, która musi na ogół pokonać szereg przeszkód, autorka często porusza także inne wątki. W jej książkach pojawiają się motywy kryminalne, nawiązania do trudnego dzieciństwa, a nawet do wojny. Księżniczka ze sklepu taniaksiazka.pl to historia osadzona w realiach II wojny światowej. Na główną bohaterkę tej powieści wybrano tytułową księżniczkę. Charlotte nie jest co prawda pierwsza w kolejce do tronu, to jednak musi ukrywać swoje pochodzenie.

Życie w cieniu wojny

Główna bohaterka powieści Księżniczka nie jest zwykłym obywatelem kraju dotkniętego wojną. Mimo to w następstwie konfliktu zbrojnego także ona zmuszona jest do całkowitej zmiany życia. Nie tylko musi wyjechać i zostawić dobrze znane sobie otoczenie. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo nie może nawet przyznać kim jest i skąd pochodzi. Danielle Steel napisała ciekawą książkę. Jak to bywa u tej autorki na pierwszym planie są ludzkie emocje, miłość i przyjaźń. W tle wyraźnie zarysowują się jednak wojenne realia. Czytelnik może zobaczyć:

  • jak wyglądało ówczesne życie,
  • z jakimi wyzwaniami musieli mierzyć się ludzie,
  • że mimo wszystko świat nadal trwał.

Mimo brutalnych walk na frontach w wielu miejscach życie odbywało się względnie normalnie. Ludzie się zakochiwali, nawiązywali przyjaźnie i starali po prostu przetrwać.

Wciągająca historia o ludziach

Danielle Steel potrafi wiarygodnie pisać o uczuciach. Jest mistrzynią przedstawiania ludzkich losów w taki sposób, że czytelnikom trudno się oderwać od lektury. Mając tyle powieści w swoim dorobku, pisarka mogłaby spocząć na laurach. A przynajmniej powielać dobrze znane fanom schematy. Tymczasem kolejne tytuły od tej autorki, w tym również Księżniczka, są powiewem świeżości. Można się co prawda spodziewać fabuły skupionej na miłości, ale poza tym historie tworzone przez amerykańską pisarkę pozostają oryginalne. A sama miłość jak wiadomo też potrafi przybierać wiele różnych form. W zasadzie ile związków na świecie, tyle również recept na życie we dwoje. Nie zawsze jest szczęśliwie, o czym również pisze Danielle Steel. Jej książki są natomiast ciekawsze właśnie dzięki realizmowi. Autorka potrafi wiarygodnie, a zarazem wzruszająco, przedstawiać losy swoich bohaterów. I nie chodzi tu wyłącznie o związki o charakterze miłosnym. Postacie są uwikłane w przeróżne relacje rodzinne, przyjacielskie i społeczne. Każdy z tych związków w jakiś sposób rzutuje na ich życie. A przez to jest ciekawie i chce się czytać dalej.

Ludzie zdjęcie autorstwa freepik - pl.freepik.com